Gięcie CNC

Jednym z podstawowych sposobów obróbki blach jest ich gięcie. Obróbka polega na przyłożeniu w danym miejscu odpowiedniej siły, która spowoduje odkształcenie materiału w pożądany sposób. W jej trakcie nie powstają żadne ubytki na powierzchni materiału, nie ma także żadnych odpadów. Ta metoda pozwala w sposób precyzyjny wyznaczyć linię gięcia materiału.

Cięcie CNC cieszy się dużą popularnością, ponieważ gwarantuje bardzo wysoką precyzję oraz powtarzalność. Pozwala szybko i bezproblemowo osiągnąć odpowiedni kształt obrabianego materiału. Zależnie od potrzeb, cały proces może być wykonywany na zimno lub na gorąco, jednak ta druga metoda stosowana jest głównie w przypadku materiałów o większej grubości. Liczne zalety cięcia CNC sprawiają, że znajduje ono zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.

Posiadamy bogaty park maszynowy, w którym znajdują się specjalistyczne urządzenia, pozwalające na przeprowadzenie gięcia CNC w bardzo precyzyjny sposób, umożliwiający osiągnięcie pożądanych parametrów.