Przenośniki Taśmowe

Przenośniki taśmowe świetnie sprawdzają się wewnątrz przedsiębiorstw działających w wielu branżach. Pozwalają na transport różnorodnych towarów i materiałów, zarówno lekkich, jak i ciężkich. Swoje zastosowanie znajdują w magazynach, składowiskach, kopalniach czy placach budów, a także w magazynach, halach produkcyjnych czy sortowniach. Ich konstrukcja sprawia, że umożliwiają transportowanie również niewielkich produktów oraz sypkich materiałów.

Systemy tego typu charakteryzują się prostą, modułową konstrukcją. Dzięki temu mogą być modyfikowane w taki sposób, by odpowiadały konkretnym potrzebom danego przedsiębiorstwa. Są budowane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu charakteryzują się bardzo wysoką nośnością i pozwalają na transport ciężkich towarów. Przenośniki taśmowe składają się z ramy nośnej oraz konstrukcji wsporczej wykonanej z profili aluminiowych lub elementów stalowych, posiadają także układ napędowy oraz taśmę transportową, na której umieszczane są transportowane elementy. Z ich wykorzystaniem transport może być realizowany zarówno w poziomie, jak i pod kątem.

PRZENOŚNIK Z TAŚMĄ MODULARNĄ 

Podczas składania zamówienia należy podać główne parametry przenośnika które tworzą jego nazwę według wzoru: PTM01-A-B-L-V

A - Rodzaj taśmy: G - gładka, GU - gumowana
B - Szerokość taśmy wyrażona w mm
L - Długość taśmy wyrażona w mm 
V - prędkość posuwu taśmy wyrażona w m/min.

Przykład: PTM01-G-203-896-20, dla przenośnika z gładką taśmą o szerokości 203mm, 896mm długości i prędkości posuwu 20m/min.

Należy również podać dodatkowe parametry przenośnika takie jak:

R - przewinięcie taśmy wyrażone w mm (standardowe przewinięcie dla tego przenośnika wynosi 40mm)
T - Temperatura produktu i otoczenia
M - Masa produktu
S - Wymiary gabarytowe produktu

Oraz:

Rodzaj transportowanego produktu, opis środowiska pracy (wilgotność, stopień zakurzenia, abrazyjność), rodzaj procesu przez który przechodzi taśma. Czy występuje akumulacja produktu? Czy taśma jest narażona na spadające produkty? Czy jest to przenośnik prostobieżny i czy występuje nachylenie lub spadek? (jeśli tak, to należy podać kąt nachylenia lub opadu).